Реклама B3

В Ужгороді банк встановить "автономки", а каток в парку профінансує Ратушняк

У вівторок у прес-центрі "Нове Закарпаття" журналісти мали зустріч із заступником міського голови Володимиром Химинцем та директором Боздоського парку Олександром Черняком.

В Ужгороді банк встановить "автономки", а каток в парку профінансує Ратушняк

Головною новиною було: Ужгородська міська рада знайшла інвестора в особі КБ "Глобус". Банк звернувся до мерії з пропозицією фінансувати лізингову компанію, яка сприятиме встановленню індивідуального опалення в помешканнях ужгородців, повідомив Володимир Химинець. Фактично на сьогодні ті люди, які все ще залишаються на централізованому опаленні та гарячому водопостачанні, самотужки це питання вирішити не можуть, це малозабезпечені та соціально незахищені верстви населення. Тому для них передбачені різні варіанти оплати (дрібними сумами на тривалий термін) за встановлення автономних систем опалення згідно з індивідуальними договорами, які укладатимуться з мешканцями.
 
Так, як це вже зроблено по вул. Минайській та вул. 8 Березня, в інших багатоповерхівках також мінятимуть зовнішні газові стояки за зібрані кошти мешканців.
 
Щодо бюджетних закладів, то на сьогодні триває будівництво автономної котельні для ЗОШ №№ 12, 15, а також для ЗОШ № 19 та дитсадка № 42 і гімназії. Торік ці заклади, а також Падіюн залишилися без автономного тепла через відсутність фінансування, з прийняттям бюджету роботи з будівництва котелень було відновлено. Володимир Химинець переконаний, що до початку нового опалювального сезону автономні котельні для названих закладів обов’язково збудують. Має отримати свою автономну котельню і дитяча школа мистецтв.
 
Серед нових об’єктів, де буде зведена автономна котельня, ЗОШ № 8 із дитсадком № 34, що буде фінансуватися за новою схемою. Те саме стосується ЗОШ № 6 із дитсадком № 26, розглядається питання стосовно НВК "Престиж". Матиме свою котельню дитсадок № 31. До проекту будівництва котелень включено дитсадок № 28 по вул. Закарпатській, заплановано реконструювати котельню, що подаватиме тепло до приміщень ЗОШ № 5, театру та обласного ТБ. Лінгвістична гімназія (ЗОШ № 1), ЗОШ № 20, НВК "Ялинка" також у переліку закладів, де влітку мають розпочати й уже до кінця року закінчити будівництво "автономок".
 
Володимир Химинець підкреслив, що кошти на будівництво цих котелень надасть КБ "Глобус". Щодо АНВК № 2, дитсадка "Гармонія" в Доманинцях та дитсадка № 16, то в них є котельні, але з технічно застарілим, економічно неефективним обладнанням. Його відновлять за кошти банку.
 
Наразі залишається відкритим питання про те, як будуть опалюватися бібліотеки, деякі дитсадки та філії навчальних закладів.
"Діяльність більшості з тих 25 централізованих котелень, які ще працюють, ми маємо припинити", — наголосив Володимир Химинець.
 
Олександр Черняк розповів представникам ЗМІ про те, що в Боздоському парку повністю реконструюють підвісний міст, кошти на це виділені. Алея, що тягнеться до мосту, і сам міст нарешті будуть освітленими, тут з’являться "антиполіцаї". Згідно з затвердженим сесією проектом реконструкції Боздоського парку заплановано і новий підвісний міст, що з’єднає центральну паркову алею з вулицею Нікітіна.
 
Гості прес-центру також розповіли, що залежно від надходження комплектуючих частин невдовзі в парку з’явиться дитячий каток площею 6 на 8 метрів зі штучним силіконовим льодом, який витримує температуру від 30 градусів морозу до 30 градусів спеки. Цей каток міський голова Ужгорода Сергій Ратушняк фінансує за власні кошти, це його подарунок ужгородським дітям. Можливо, пізніше буде зведено і велику льодову арену для дорослих, залежно від попиту на цей різновид розваг.
 
"Коли ми почали реанімовувати Боздоський парк, то не мали… навіть мітли, — каже директор парку Олександр Черняк. — Все, що зроблено останнім часом, стало можливим завдяки підтримці міської влади". Директор парку пообіцяв, що протягом літа в Боздоському з’являться дитячий майданчик, який виготовляють на "Турбогазі", нові лавочки, сміттєві урни в напрямку до підвісного мосту. Відрадно, що підтримувати порядок у парку допомагає міська міліція, яка навідується сюди й нічної пори, чого раніше не було. Розглядається питання про те, щоб від площі Корятовича через Слов’янську набережну до Боздоського парку курсувало маршрутне таксі, адже бажаючих провести погожу днину в Боздоському парку, серед природи, не покидаючи місто, дедалі більшає.

Л. М., РІО
12 червня 2010р.

Теги: атономне опалення, котельня, каток

Реклама B4
Реклама B12

НОВИНИ: Соціо

23:09
/ 1
"Таємниці" річки Уж. Що краплина води може розповісти про забудову міста?
15:52
Прокуратура через суд зобов’язала Берегівську міськраду подбати про збереження історичних будівель шкіл Фото новина
23:34
/ 2
"Архів дотику": в Ужгороді покажуть історії відновлення через кераміку
16:14
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Сергієм Москалевичем Фото новина
14:48
На Рахівщині 46-річний чоловік поранився ножем під час «гри» Фото новина
13:56
На КПП «Тиса» у закарпатця знайшли шість упаковок речовини, схожої на канабіс Фото новина
18:06
Туристу з Вінниччини стало зле під час походу Свидовецьким хребтом Фото новина
17:14
/ 1
В Ужгороді попрощаються із полеглим на війні з рф захисником Сергієм Івановим Фото новина
10:07
На Мукачівщині в ДТП травмувався водій легкового автомобіля Фото новина
09:14
/ 2
Шестеро туристів застрягли під час спуску з Говерли Фото новина
17:11
На війні загинув 33-річний захисник із села Осій на Хустщині Юрій Черничко Фото новина
11:17
На Ужгородщині 1-річна дитина отримала колото-різану рану
16:38
На війні з росією поліг захисник із Жнятина на Мукачівщині Микола Грицу Фото новина
15:46
/ 1
На Закарпатті 23-річна жінка народила п’яту дитину просто вдома Фото новина
12:52
У замку Паланок у Мукачеві зварили «Леквар Перемоги» Фото новина
12:16
В Ужгороді відбулося спецпогашення марок на підтримку військовополонених Фото новина
11:13
/ 1
23-річна жінка на Великоберезнянщині народила четверту дитину до приїзду медиків
10:12
На війні з рф загинув 33-річний захисник із Великих Лазів на Ужгородщині Іван Коваль Фото новина
15:07
/ 11
В Ужгороді висохло головне Чорне озеро Фото новина
09:20
/ 3
БЕБ на Закарпатті перевіряє 190 міжнародних перевізників
13:51
45 екзотичних дерев Ужгорода зібрали в одній книзі Фото новина
09:24
/ 2
У Неліпині на Мукачівщині попрощалися із полеглим на війні захисником Михайлом Бабієм Фото новина
23:37
На традиційну "Молитву за Україну" ужгородців і гостей міста підвозитимуть додаткові автобуси (РОЗКЛАД)
20:17
Недоголосоване рішення про забудову Ботанічної набережної в Ужгороді перенесли на 25 серпня Відео новина
17:08
/ 1
На Закарпатті рятувальники евакуювали з гір 15-річну туристку зі Львова Фото новина
» Всі новини